Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bajki na walizkach – Marusia i Gąska (UA)

7 sierpnia @ 10:00

Interaktywny spektakl dla dzieci w języku ukraińskim (z wprowadzeniem w języku polskim).

Дитяча інтерактивна лялькова вистава Казки у валізах для дітей… Та для дорослих. В виставі задіяні українські акторки , яким довелось покинути Україну після 24 лютого.

Projekt ma na celu uwolnienie wyobraźni i kreatywności dzieci wystraszonych, zmęczonych ucieczką, życiem na walizkach, poprzez przeobrażenie, ożywienie walizek i przedmiotów codziennego użytku, a także stworzenie z nich lalek teatralnych.

Dzieci wraz z Marusią i Gąską wyruszają w podróż, gdzie czekają na nich przygody ciekawe i wesołe. Spektakl motywuje dzieci do aktywnego działania, wciąga do interaktywnych zadań, będzie także dawał możliwość kontemplacji momentu i spokoju.

Marusia z Gąską podróżują jak brat i siostra. Wyjechali z Ukrainy do miejsca, gdzie jest bezpiecznie, a po drodze, jeżdżąc i latając po Europie mieli wiele przygód. Historia zaczyna się od opowiedzenia tego co widzieli w Ukrainie – jak to Pomarańczowy Kot nauczył się latać i uratował spod spadających z nieba kamieni Kormorana, który miał złamane skrzydło. Ta pierwsza sytuacja jest oparta na bajce ukraińskiego dramaturga Olega Michajłowa, który napisał ją w trakcie trwania tej wojny siedząc w schronie w Charkowie. Główna bohaterka i jednocześnie aktorka Masza uciekła właśnie z Charkowa.

Inscenizację tej bajki, kolejne sytuacje i całą sztukę napisały dramatopisarki
z Ukrainy. One rozumieją psychologię i potrzeby najmłodszego ukraińskiego widza. Spektakl jest tworzony z myślą o cyklu bajek „Marusia i Gąska na walizkach”,
w kolejnych odsłonach Marusia z Gąska pojadą do Niemiec, Francji, Włoch…,
a może polecą też do Ameryki!

Szczegóły

Data:
7 sierpnia
Czas:
10:00

Miejsce

Plac Wolności
Plac Wolności
Opole, 45-370
+ Google Map

Dodaj komentarz