Zdjęcia OpenOPOLE 2018

Jesteśmy już po festiwalu! Rzucamy na Was wspomnień czar w formie tej foto-relacji.

Dziękujemy bardzo naszym fotografom festiwalowym, a byli to: Jakub Loranty, Anna Parkitna oraz Leszek Budyłowski. Dziennie towarzyszyli artystycznym zdarzeniom OpenOPOLE.

Łapiąc uwagę przypadkowych przechodniów na Placu Wolności oraz umilając czas wyczekującym „czas start!” – pierwsze dźwięki festiwalu zdarzeń artystycznych wylał na nas Grzegorz Kuryła. To prawdziwie przełomowe wydarzenie !

 

 

Rozrastające się społeczeństwo „OpenOPOLAN” ruszyło nad Stawek Barlickiego – tam czekali już akrobaci Rympau Duo, którzy swoim interaktywnym pokazem cyrkowo-komediowym zaproponowali widzom kilka ciekawych doznań… między innymi autorską interpretację znanej sceny jeszcze bardziej znanego tanecznego filmu 😉

 

 

Od południa w okolicach Rynku kręcili się już „Poławiacze Pereł Improv Teatr” zaczepiając i zapraszając przechodniów na swój występ. Gdy już wszyscy zebrali się wokół street-sceny aktorzy kulturalne przywitali się z publicznością a po krótkiej przysiędze zabrali się za „demontaż” opolskich legend.

 

 

Po drugiej stronie rynku już szykował się Sambor Dudziński ze swoją Dźwiękowiązałką. Wielogatunkowe widowisko wyzwoliło jeszcze więcej twórczej energii wśród uczestników festiwalu…

 

 

Pierwszy dzień festiwalu zamknął spektakl Teatru A – Exultet. Dla widzów – oczyszczenie spod znaku ognia i wody… przygotowując się na kolejny dzień OpenOPOLE.

 

 

Dzień drugi festiwalu rozpoczął się słonecznie, w niedzielny poranek postanowiliśmy zaprosić najmniejszych koneserów sztuki wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami na edukację muzyczną w ramach programu „Maluchy w Krainie Dźwięku”. Uśmiechy na twarzach najmniejszych (ale i tych większych!) dały wszystkim pozytywny zastrzyk energii na resztę atrakcji…

 

 

Po porannej muzycznej gimnastyce zaprosiliśmy najmłodszych widzów na spektakl Wędrownego Teatru Lalek MAŁE MI pod tytułem Fintikluszki – folkowe okruszki

 

 

Odwiedził nas również Balonowy Cyrk Pani Kokardki i Pana Śmigiełko ! 

 

 

Po południu emocjonujący pokaz połykacza mieczy – Krystiana Mindy – rozpoczął przygotowanie do wielkiego finału imprezy !

 

 

Oczywiście nie zapomnieliśmy jeszcze o najmniejszych! Teatr Małe Mi przygotował jeszcze jedną niespodziankę – spektakl o Julku Tuwimie. Para Buch!

 

 

Na końcu każdej fiesty musi być parada! Tym razem była to Parada Steampunku, w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Przenieśliśmy się do epoki wiktoriańskiej przechadzając się po ulicach Opola.

 

 

Wydarzeniem specjalnym festiwalu był spektakl Teatru A – Nie wiedząc – Aniołów gościli. W widowiskowym pokazie podsumowaliśmy festiwal. Dziękujemy wszystkim, którzy byli tam z nami !